#34 Liftago: Neklonujeme stávající zaměstnance. Jde nám o pestrost

Tentokrát jsme v naHRávkách přivítali hned dva hosty. Ondru Krátkého a Radka Svíčku – oba z vedení společnosti Liftago. Poodhalili, podle čeho vybírají nováčky do týmu i jak docílili toho, že ve firmě vládne velká svoboda a absolutní otevřenost. Pusťte si je do uší.

Liftago není jen taxislužba. Jde především o online dopravní síť, ve které je aktivních několik tisícovek přepravců. Řidičů a řidiček s povolením vozit nejen pasažéry, ale také jídlo a zásilky. Tuto propracovanou síť Liftago nabízí i řadě partnerů z e-commerce. Poslechněte si, jak v rychle rostoucí firmě sdílí informace a pracují na firemní kultuře. A možná vás zaujme, že kromě technických a provozních pozic aktuálně hledají kandidáta na pozici recruitera.

„Aby bylo možné pracovat svobodně, je potřeba mít v týmu lidi, kteří budou respektovat, že se s tím váže i zodpovědnost.“

Radek Svíčka

COO Liftago

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

„V počtech kandidátů jsme spíš průměrní, ale už několikrát se nám ukázalo, že máme obrovskou úspěšnost na pohovorech. Zájemci se přicházejí pobavit o práci u taxislužby, ale odchází s nadšením, že s námi chtějí měnit svět.“

Ondřej Krátký

CEO Liftago
 
Sdílejte