#33 Lucka Zajíčková z Kiitos Technologies: Práce na dálku už tady s námi zůstane

Lucie Zajíčková se dlouhodobě pohybuje v prostředí startupů a technologií. Působí v nizozemské firmě Kiitos Technologies, která se zaměřuje na vzdělávání lidí a zajištění IT specialistů pro firmy z celého světa. Lucka má na starosti péči o lidi a funguje na pozici Head of People, která je srovnatelná třeba s pozicí HR manažerky. Poslechněte si její zkušenosti s prací i náborem kompletně na dálku.

Co je v jiné práci zdánlivě nemožné, zažívá Lucie Zajíčková denně. Nastoupila do firmy, kde se většina zaměstnanců nikdy nepotká osobně. Někteří působí v Palestině, kde část týmu pracuje v coworkingovém prostoru, především kvůli zajištění stabilního připojení k internetu, aby byli dostupní. Ostatní kolegové fungují z různých míst po světě.

V zahraničí je nabídek s flexibilním přístupem k práci mnohem víc než u nás. I to je důvod, proč nám někdy zahraniční firmy „kradou“ místní kandidáty. Nabízí jim to, co je láká.

Lucie Zajíčková

Head of People Kiitos Technologies

Poslechněte si, jakým způsobem udržují ve firmě vztahy, jak probíhá nábor nebo třeba nástup nováčků. Lucka taky prozradí, proč podporují asynchronní komunikaci a co to vlastně je nebo jaké HR trendy velmi brzy dorazí i do našeho prostředí. Prozradíme, že jde o pojmy jako diverzita, vhodné nastavení kanceláří a well-being zaměstnanců.

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte