#32 Jiří Bureš ze školy da Vinci: Lidé u nás mají velkou míru svobody i zodpovědnosti, která je s tím spojená

V dnešním, tak trochu netradičním dílu naHRávek jsme obrátili pozornost ke školství. Povídali jsme si s Jiřím Burešem, ředitelem střední, základní a mateřské školy da Vinci z Dolních Břežan. V ní vynikají nejen férovým přístupem k žákům, ale i k zaměstnancům. Proto není náhodou, že se v žebříčku Férový zaměstnavatel 2020 škola umístila na druhém místě. Inspirujte se, jak to u nich chodí.

Škola da Vinci žákům nabízí krásné prostředí se zahradou, bazénem a moderními učebnami. Vyniká ale i svým přístupem k lidem, což se potvrzuje nejen spokojenými žáky a rodiči, kterých rok od roku narůstá, ale také oceněním Férový zaměstnavatel roku 2020. Ředitel školy Jiří Bureš prozradí, v čem je jejich škola tak jiná od ostatních, jak hledají učitele a co za benefity jim nabízí. Dozvíte se, jak učitele zaškolují po nástupu a jaké mají ve škole možnosti seberozvoje a růstu.

Snažíme se, aby všichni na naší škole věděli, že to jejich bytí zde má nějaký smysl. Je pro nás důležitá individualita každého – žáků i učitelů.

PhDr. Jiří Bureš, Ph.D.

ředitel SŠ, ZŠ a MŠ da Vinci

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte