#27 Pavla Němcová: Kytary.cz ladí své zaměstnance do pohody

Ve firmě Kytary.cz pracujete nejen s hudebními nástroji, ale i s umělci. HR manažerka Pavla Němcová je zvyklá, že už při náboru kandidáti zjišťují, jak je to s flexibilitou a jestli se toleruje, když zaměstnanec občas někde koncertuje. Pavla se spolu s 4členným HR týmem stará o 200 lidí plus brigádníky a s oblibou říká, že její tým je ladičkou pro celou společnost. Vyslechněte si, jak u nich probíhá nábor, co změnila pandemie a jakými benefity a tradicemi firma vyniká.

To, že v téhle společnosti pracují lidé s láskou k hudbě, vás jistě nepřekvapí. Možná vám ale vyrazí dech, že až 50 % všech pozic u nich obsazují na základě doporučení zaměstnanců. Pavla v podcastu prozradí, jak u nich funguje systém odměn za doporučení nebo jak vybírali benefity. Kromě firemní posilovny nebo chytrých lednic, kde lidé za výhodnou cenu dostanou zdravou svačinku, spustili i možnost využití terapií. A sklízí úspěch. Uslyšíte i o netradičním přístupu k firemní kultuře nebo proč si za pandemie dávali zaměstnanci „online kafoně“.

Lidé neodchází od firem, ale od lidí. Proto si jich važte a dejte jim najevo, že vám na nich záleží.

Pavla Němcová

HR manažerka Kytary.cz

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte