#26 Jana Jáčová: Když hledáte lidi, můžete fňukat, že to jde ztuha, nebo zkusit něco nového – třeba TikTok

Jestli si účetnictví spojujete s nudou, nepropadněte předsudkům! Jana z UOL Účetnictví je totiž takový jednorožec v oboru. Je velmi aktivní nejen na LinkedInu, ale i TikToku a nebojí se kontroverzních témat. Ve své firmě má propracovaný systém transparentního odměňování, osobně se účastní náboru a dává příležitost absolventům najít vysněnou pozici. Její firma se navíc pyšní oceněním Férový zaměstnavatel roku 2020 i 2021. Tenhle rozhovor si rozhodně nenechte ujít.

Těšte se na hromadu konkrétních tipů, jak firma pod vedením Jany Jáčové funguje. Třeba proč ještě před pohovorem kandidátům sdílí přehled financí, bonusů, benefitů, ale i kritérií, která budou muset plnit. Zjistíte, kvůli čemu se snaží nabírat více lidí v jeden den a pročpak nováčky, které čeká zaškolení, páruje do dvojic. Otevřeně prozradí, jak ve firmě pracují na tom, aby byli zaměstnanci spokojení, ale firma zároveň vydělávala. A prozradí i důvody, proč u nich není běžná práce z domova a jak jim funguje TikTok jako náborový kanál.

Firmy jsou silné tak, jak jsou silné jejich týmy. Což ti, kteří najeli na home office ve velké míře, možná trochu podcenili. Pro lidi bude daleko snazší rozhodnout se pro jinou společnost, když většinu času sedí sami doma.

Jana Jáčová

Majitelka a ředitelka společnosti UOL Účetnictví

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte