#20 Pavla Kluzáková z Člověka v tísni: Ani práce v nezisku není jen o nadšení. Bez procesů by to nešlo

Práce v nezisku je v mnoha ohledech jiná než ta v komerční sféře. Pavla Kluzáková má zkušenosti s oběma a momentálně vede centrální HR v Člověku v tísni. Zeptali jsme se jí proto, nakolik se nábor do neziskových organizací liší a jaké kvality musí kandidáti splňovat, ať už nastupují do týmu jako administrativní podpora, nebo se připojují k náročným zahraničním misím.

Pavla Kluzáková začínala v nadnárodních firmách Siemens nebo SAP, ale momentálně třetím rokem vede centrální HR v největší české neziskovce Člověk v tísni. Ačkoliv činnost jejího současného zaměstnavatele se od těch předchozích diametrálně liší, práce v HR je podle ní tak nějak stejná. Vždy jde především o lidi a nastavení alespoň základních procesů. V neziskovém sektoru je ale podle ní velkou výhodou to, že zaměstnanci ve svém povolání vidí i poslání. Poslechněte si, na čem si v Člověku v tísni zakládají a co sama Pavla doporučuje kolegům, když chtějí v HR dělat velké věci.

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte