#19 Tereza Kučerová z Ambiente: Hosté se do gastra pomalu vrací. Na personál jsou náročnější než dřív

Tereza pracuje v Ambiente, známé gastronomické značce, která zastřešuje aktuálně 25 provozů. Jednotlivé provozovny fungují nezávisle a mají vždy svého vedoucího. Možná i proto je tady úloha HR velmi specifická a spojuje více rolí než třeba jinde. Poslechněte si, jak svou pozici Terka vnímá, jak se v Ambiente v této nelehké době daří nábor a co jako firma plánují do budoucna.

Jak Tereza říká, z klasické role HR se v Ambiente s kolegyní Evou transformovaly spíše do pozice vzdělávacího oddělení. Vymýšlí způsoby, jak síti provozoven v této oblasti přinést co nejlepší řešení. Zajišťují lektory a hledají i ve vlastních řadách, protože nedílnou součástí práce v Ambiente je sdílení cenných zkušeností a know-how. Pomáhají ale samozřejmě i s náborem, zaučováním nováčků a podporují manažery, kterým předávají základní HR průpravu. Poslechněte si, jak silná gastronomická značka zvládla období pandemie nebo jak jim šlape nábor a jakou specialitu mají nachystanou na nováčky v nástupním období.

Další díly podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte