#14 Tomáš Křesťan a Olga Leharová ze Zásilkovny: Jak zvládnout nábor v raketově rostoucí firmě

Pozvání do další epizody přijal Tomáš Křesťan, šéf HR oddělení společnosti Packeta Group. Doprovodila ho Olga Leharová, která má ve firmě na starosti HR pro Česko, tedy pro oblíbenou Zásilkovnu. Tomáš Ervín Dombrovský se obou vyptal, jak zvládají raketový růst společnosti, administrativu po náboru astronomického počtu zaměstnanců a jak se jim daří zároveň udržet pozitivní a rodinnou atmosféru, kterou je firma známá.

Jak se pozná, že firma rychle roste? Třeba tak, že za jeden měsíc vám nastoupí téměř 100 lidí, o které se musíte jako HR postarat. A ještě k tomu v turbulentní době pandemie. Zaposlouchejte se, jak Tomáš hodnotí náročnou sezónu, kdy do provozu šli i všichni z HR, nebo jaké plánují pro své zaměstnance teambuildingy. Olga, která je ve firmě teprve druhý měsíc, se podělí o své dojmy z toho, jak se nastupuje do „rozjetého vlaku“. Nastíní také, jaké má Zásilkovna, ale i celá Packeta Group, plány do budoucna.

Se Simonou Kijonkovou trávím několik hodin týdně. Je to skvělá šéfka, motor společnosti a rád říkám, že za ní půjdu klidně i do pekla.

Tomáš Křesťan

Další epizody podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte