#12 Vašek Staněk & Bára Čápková: Flexibilita a učení mají ve Vaskách hlavní slovo

Obuvnická firma Vasky ze Zlína je na českém trhu fenomén. Je to ryze výrobní firma, a zároveň pořád ještě startup. Takových u nás moc není. Za jejím vznikem stojí třiadvacetiletý Václav Staněk. Do naHRávek jsme si pozvali Vaška i jeho kolegyni Báru Čápkovou, která má ve Vaskách na starosti oblast HR.

Značka Vasky je na trhu 5 let a za poslední rok z hlediska obratu vyrostla čtyřnásobně. „Lidé, kteří u nás pracují, jsou srdcaři. Vasky jsou pro ně nejen práce, ale i životní styl,“ říká Vašek, zakladatel firmy. V této epizodě se dozvíte, jaké to je ve 23 letech řídit stamilionový byznys. Bára za HR zase prozradí, jak v rychle rostoucí výrobní firmě s různými lokacemi řeší interní komunikaci, nábor, vzdělávání lidí nebo jak je ovlivňuje pandemie.

Ve firmě máme spoustu tahounů, kteří jedou až na doraz a neřeknou si včas o posilu. Je mým úkolem takové situace včas podchytit a nové, stejně zapálené kolegy na pomoc najít.

Bára Čápková

HR manager

Další epizody podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte