12 případů fotografií z životopisů, nad kterými si personalisté lámou hlavu

Pěkná fotka dokáže zaujmout a přitáhnout k životopisu pozornost. Jen je třeba ji vyfotit dobře, civilně a ideálně i tak, aby působila trochu mile. Ne vždycky se tohle musí povést. Pro pobavení proto přikládáme pár příkladů, které mezi ně nepatří, ale stejně se v Teamiu čas od času objeví.

Fotky, které do CV nepatří

Model/ka

Stejně jako se znalostmi a dovednostmi, i s make-upem se musí umět pracovat. Aneb takhle to dopadá, když kandidáti používají stejnou fotografii na casting a zároveň i ve svém profesním životopise. :)

Nespolupracující technika

Občas se najdou případy, kdy fotoaparát špatně ostřil nebo už měl foťák přespříliš zamlženou či poškrábanou čočku.

Atypický úhel

Portrét by měl být focený zepředu, popřípadě z jemného poloprofilu. Ale někdo sám sebe vidí radši odjinud...

Neurčité pózy

Opravdu nevíme, jestli zamyšlená póza naznačuje spíš to, že kandidátovi naše nabídka zamotala hlavu, nebo jestli se rozhoduje ještě nad nějakou další. Netušíte někdo?

Ať už jsou fotky kandidátů jakékoliv, nábor se vám vždy bude lépe dělat ve více lidech. Teamio jsme přizpůsobili právě pro spolupráci, a zapojit manažera tak nikdy nebylo jednodušší.

Módní doplněk

Klobouk, čepice kšiltem vzad, řetízky, obrovské náušnice jsou ještě docela běžné. Ale občas se setkáme i s dvojsmyslným nápisem na tričku, podivným tetováním nebo třeba jenom tím, že má uchazeč v ruce sbíječku.

Filtr

Závislosti na instagramových filtrech je těžké se zbavit. Ale byť nechceme fotografie v životopisech nijak soudit, ozdobný rámeček a kočičí čumáček už tam podle nás prostě nepatří. Pokud tedy nehledáte někoho pro váš firemní TikTok.

Hobbista

Koníčky a záliby uvádí většina kandidátů v CV až úplně na konci. Existují ale i tací, kteří se vášní pro rybolov nebo pokročilými zkušenostmi v pole dance vyloženě chlubí.

Pixely všude

Další z kategorie kandidátů s nespolupracující technikou. Obvykle pramení z nedostatku samostatných fotografií kandidáta, kdy se asi prostě zvětšovalo a zvětšovalo z nějaké společné, až to dospělo téměř do kubistického obrazu.

Selfie

S tyčkou nebo s rukou, co nějak zůstala v záběru. Ale když už se selfie dostalo i do českého slovníku, tak proč by nemohlo být i v CVčkách...

Zrcadlo, zrcadlo…

… někdy odhalí rozestlanou ložnici, ale třeba i vybavení koupelny.

Zaujal vás kandidát ani ne tak fotkou, jako spíš svými zkušenostmi a chcete s ním být okamžitě v kontaktu? Zavolat mu z Teamia můžete na jeden klik.

Fotky z dovolené

Bronz ve tváři přidá portrétu šmrnc. Ale nafukovací plameňák už je znovu v kategorii přehnaně stylizovaných fotek. Byť si dokážeme představit, že i to může být žádoucí – třeba pro delegáty cestovní kanceláře nebo animátory.

Skupinové foto

Hromadná fotografie může ilustrovat kladný vztah ke kolektivu. Otázka je, jestli by nebylo lepší udělat fotku novou než dávat pod společnou popisek „Jsem ten třetí zprava“. :)

PS: Žádná z těchto fotografií nepochází z reálného CV zaslaného do naší ani jakékoliv jiné společnosti. Pochází z fotobank a imitují nejčastější typy toho, s čím se personalisté setkávají. :)

 
Sdílejte