#11 Braňo Frk: Mozek dospělých má sice „zastaralý procesor“, ale může těžit z životních zkušeností

Dalším hostem podcastu naHRávky je odborník na vzdělávání dospělých – Braňo Frk. Spolu s Tomášem Ervínem Dombrovským probrali mýty o vzdělávání dospělých, tipy, jak se učit online nebo jak ideálně nastavit firemní vzdělávání, aby bylo přínosem pro zaměstnance i zaměstnavatele. Příjemný poslech.

Mozek dětí je v podstatě postavený k učení a funguje jako houba. Naproti tomu mozek dospělých Braňo s úsměvem přirovnává k zastaralejšímu procesoru s přetíženým harddiskem, ale zdůrazňuje, že to není reálný důvod, proč by se lidé v dospělosti nemohli dál učit. Naopak připomíná, že mohou těžit ze zkušeností, které mladým často chybí. Poslechněte si celý rozhovor. Najdou se tam profi tipy, jak v učení něčeho nového nezůstat na úrovni začátečníka, nebo rady, jak přistupovat k firemnímu vzdělávání.

Je to sice smutné, ale lidé se často neumí učit. Tip do začátku je, aby si z učení udělali příjemný rituál a nezapomněli měřit progres.

Braňo Frk

andragog a designer vzdělávání

Další epizody podcastu naHRávky najdete na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

 
Sdílejte