10 nejhorších motivačních hlášek, které by ve skutečnosti (snad) nikdo neřekl

Prázdná, často až nesmyslná klišé. Citáty určené k seberozvoji brázdí internetová fóra a někdy bohužel i profesní profily na sociálních sítích. Sesbírali jsme pro odlehčení ty, nad kterými zůstává tak trochu rozum stát, a doufáme, že se s takovými ve své praxi budete setkávat co nejméně. Tady je máte!

Motivační citáty

„Hoďte mě mezi vlky a vrátím se jako vůdce jejich smečky.“

Nechceme nikomu kazit náladu, ale mezi opravdovými vlky to nebude tak jednoduché. A hlavně to nebude nadlouho…

„Nemožné je pouze slovo.“

Tenhle řadíme do podobné skupinky jako „Sky is the limit“. Oba mají naštěstí jen čtyři slova.

„Jediná věc, která stojí mezi vámi a vaším snem, jste vy sami.“

Ano. Tedy pokud člověk náhodou nepočítá tak nepodstatné věci, jako jsou peníze. Nebo celosvětovou pandemii, která lidem loni překazila i tak jednoduchý sen jako cestování.

„Život je jako fotografie. I ta ke svému rozvoji potřebuje negativy.“

Rozumíte tomu někdo?

„Lva nezajímá, co si o něm myslí ovce.“

Tenhle popisek na LinkedInu doporučuje 10 náborářů z 10! Každý totiž hledá kolegu nebo šéfa, kterému připadá, že je něco víc než ostatní.

Podobné věci v Teamiu naštěstí neuvidíte. Vyzkoušejte si ho na 30 dní zdarma a sestavte si vlastní databázi uchazečů. Ukáže vám i to, s kým jste už v minulosti komunikovali.

„Miř na měsíc. Pokud netrefíš, pořád skončíš mezi hvězdami.“

Ehm. Nebo taky v černé díře?

„Když nemůžeš, tak přidej.“

A když už vůbec nemůžete, přidejte ještě víc! Výše uvedený citát je totiž tak magický, že vás ochrání jak před neúspěchy, tak před syndromem vyhoření. I když… to druhé vám spíš přivodí.

„Nelituj ničeho, cos udělal. Lituj pouze toho, cos neudělal, když jsi měl šanci to udělat.“

Odvolávám, co jsem odvolal. Slibuji, co jsem slíbil. A lituji toho, co jsem neudělal. Teda… nelituji toho, co jsem udělal. Nebo… jak to bylo?

„Život je jako nekonečný proud řeky, který je plný příležitostí. Je jen na nás, jestli z něj budeme nabírat pomocí kbelíku, nebo lžíce.“

Prosím? O co přesně v tomhle přirovnání jde? Máme žízeň, nebo potřebujeme umýt nádobí? Nemluvě o tom, že život nekonečný není. A přísun vody už vůbec ne – zeptejte se expertů na klimatické změny.

„Život je hra. A já určuji její pravidla.“

Ani nechceme vědět, kteří světoví lídři si tuto větu říkají před spaním. Víme jen to, že ti firemní by se jí určitě řídit neměli.

 
Sdílejte
Dáváte si při psaní inzerátu extra záležet?
0