10 důvodů, proč toho personalisté musí zvládat tolik co Roman Šebrle

Jen málo profesí vyžaduje takovou všestrannost jako personalistika. Při sledování atletických výkonů na mistrovství světa nám došlo, že HRisté jsou firemními desetibojaři. Tedy až na to, že po nevýkonných zaměstnancích neházejí oštěpem... Které disciplíny musí zvládat?

HR jako desetiboj

1. Běh na 100 metrů

Vyřizujeme ASAP požadavky

Z každého HRisty se stane Usain Bolt, když se na něj valí jedno zadání za druhým.

2. Skok daleký

Podporujeme rozvoj a vzdělávání

Pro vás i vaše kolegy z oddílu máme nabídku, zkuste 3 týdny videokurzů zdarma a uvidíte, jak velký skok to bude.

3. Vrh koulí

Hlídáme bezpečnost na pracovišti

Personalisté mají místo koule nervy ze železa. Neustále musí hlídat, aby se někdo nemotal tam, kde nemá. Sama Helena Fibingerová by jim před Vánoci nadělila třináctý plat.

4. Skok do výšky

Sjednáváme dohody o odstupném

Každý chce být v extratřídě. Vlastní dopad do měkkého ocení zaměstnanci víc než pokoření světového rekordu flopem.

5. Běh na 400 metrů

Vedeme nábory

Držet tempo, mít přehled o dění na trati a ve finále zabrat a předběhnout konkurenci. Když se objeví empatický ajťák nebo skromný manažer, rekordy padají rychleji než na tretrách Jarmily Kratochvílové. Vyzkoušejte na 30 dní zdarma moderní ATS Teamio a posuňte své nábory na další úroveň. Připraveni? Start!

6. Překážkový běh

Jsme mistři multitaskingu

Porada, desítky nepřečtených mailů, příprava na pohovor a dopsání inzerátu – to je pro HR asi desetina každodenních překážek. Stejně jako atleti i HR vědí, že jen malé škobrtnutí je může vyřadit ze hry.

7. Hod diskem

Řešíme problémové kolegy

Ne vždy se povede přijmout zaměstnance roku. Z nadějného kandidáta s vlastnostmi Rory Gilmoreové se občas vyklube nositel Zlaté maliny v kategorii Neschopa měsíce a HRistům zbývá jediné: s kolegou zatočit a včas se rozhodnout, že poletí. Chcete se této disciplíně vyhnout? Pomoci můžou třeba tyhle referenční otázky.

8. Skok o tyči

Nastavujeme laťku platové politiky

Jen máloco je tak nepříjemné jako řešit s lidmi peníze – třeba přetržení achilovky nebo škrábání křídou po tabuli. Personalisté ale nemají na výběr a požadavek kolegů zní jasně: čím výš, tím líp!

9. Hod oštěpem

Přesně cílíme pracovní inzeráty

Perfektní technika a přesnost, to je základ. Na „dobrou kávu“ a „možnost kariérního postupu“ Železného ani Špotákovou do korporátu nenalákáte. A „mladý dynamický kolektiv“ je spíš na červenou vlaječku za přešlap. Jestli chcete vědět jak na to dřív, než si vyplácáte platné pokusy, potrénujte s námi!

10. Běh na 1500 metrů

Budujeme firemní kulturu

Taktika a vytrvalost. Personalisté řeší dlouhodobé úkoly bez vidiny cílové pásky. A v kanclu je místo skandování fanoušků podél trati čeká každodenní desetiboj. Jen si za to nechodí na bednu pro medaile –⁠ podle nás by si je zasloužili.

Chcete se inspirovat od vítězů? Přečtěte si, jaké desetibojařské triky používají Féroví zaměstnavatelé.

 
Sdílejte